NUKLEARNI RAT

Zastrašujuće predviđanje - rat Indije i Pakistana najavljen prije šest godina: Milijuni mrtvih, gradovi uništeni, evo što čeka cijeli svijet

Foto: Pixsabay
1/3
07.05.2025.
u 11:41

Znanstveni rad iz 2019. godine koji je objavio Routledge napravio je simulaciju rata Indije i Pakistana, detaljno su opisani prvi dani, ali i budućnost

Indija i Pakistan krenule su u rat. Vijesti su to koje su uznemirile cijeli svijet. Sve je eskaliralo nakon što se prošlog mjeseca u Pahalgamu, u indijskom dijelu Kašmira, dogodio napad u kojem je ubijeno 26 ljudi. Sve više, obje države, prijete se nuklearnim oružjem. Sve to navodno je bilo predviđeno u jednom znanstvenom radu iz 2019. godine koji je objavio Routledge. U toj studiji predviđen je nuklearni sukob između Indije i Pakistana ove godine, potaknut terorističkim napadom s velikim brojem žrtava, piše Economic Times

VEZANI ČLANCI:

Prema studiji, istraživači su u teoriji sve ovako opisali. Veliki napad isprva je zamišljen kao napad na indijski parlament – ​​izazvao je on Indiju da mobilizira trupe duž linije kontrole, što bi potaknulo Pakistan da odgovori istom mjerom. Kako napetosti rastu, sukobi i žrtve na obje strane doveli bi do brze eskalacije. Prema toj simulaciji, kad indijske snage počnu napredovati prema pakistanskom teritoriju, pakistanski generali u strahu od vojnog poraza odlučuju se na uporabu nuklearnog oružja.
Dan 1: Pakistan koristi 10 taktičkih nuklearnih bombi (svaka snage 5 kilotona) unutar vlastitog teritorija protiv indijskih tenkova.
Dan 2: Pakistan ispaljuje još 15 taktičkih bombi. Indija odgovara s 20 strateških nuklearnih eksplozija u zraku iznad pakistanskih vojnih postrojenja i nuklearnih skladišta.
Ti napadi izazivaju goleme požare i oblake dima, slične onima nakon bombardiranja Hirošime ili požara u San Franciscu 1906.
Sve to vodi do još smrtonosnijeg trećeg dana: Pakistan odgovara s 30 zračnih eksplozija iznad indijskih vojnih garnizona, pomorskih baza i aerodroma, uz još 15 taktičkih napada. Indija zatim udara na 10 pakistanskih vojnih ciljeva u gradovima.

U studiji se opisuje katastrofalna lančana reakcija koja vodi do potpunog nuklearnog rata. Tijekom iduća tri dana Pakistan koristi cijeli svoj strateški nuklearni arsenal od 120 bojevih glava, gađajući indijske gradove. Indija uzvraća sa 70 zračnih nuklearnih udara, a još 100 bojevih glava drži u pričuvi kako bi odvratila Kinu od napada, ali ironija je u tome što ranije nije uspjela u odvraćanju Pakistana. Autori ovog istraživanja upozoravaju na strašne posljedice: od 50 do 125 milijuna mrtvih u prvom valu, ovisno o snazi oružja, veći indijski i pakistanski gradovi bili bi uništeni ili bi postali nenastanjivi i došlo bi do potpunog kolapsa infrastrukture: zdravstvo, promet, opskrba energijom i financije bili bi uništeni. Dim i ekstremni požari izazvali bi klimatske promjene koje bi pogodile cijeli svijet te dovele do gladi koja bi mogla pogoditi milijarde ljudi. - Posljedice bi bile goleme i globalnog razmjera - zaključuje se u studiji.

>>Pitali smo umjetnu inteligenciju koji bi narodi mogli nestati u sljedećih 100 godina, odgovor bi vas mogao zabrinuti>>

1/11

Komentara 5

Avatar anomander
anomander
14:08 07.05.2025.

Ako je nečiji znanstveni rad onda nije proročanstvo. Osim tog od 2019. do danas toliko se tog promijenilo i u načinu ratovanja (dronovi) i u vodstvima drugih nuklearnih sila i u odnosu sila u svijetu, da je taj rad apsolutno zastario.

Avatar pendreck
pendreck
13:55 07.05.2025.

...ne treba vise nuklearno oruzje protiv tenkova. To danas odrade dronovi....

PV
prcko.vita
13:10 07.05.2025.

Nadam se da Putin neće dopustiti da mu tamo neki Pakistanci i Indijci unište priliku za armagedon. Ipak je to njegov specijalitet.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

OSZAR »