Unatoč visokim cijenama, rijetki im mogu odoljeti. Dozrele su prve trešnje. U voćnjaku Davora Žagara, u Ravnim kotarima, posađeno je čak 200 stabala. Njegova predviđanja su da će imati tri tisuće kila trešanja koje će brati mjesec dana, prenosi HRT. Iako će se namučiti, u džep bi mogao spremiti 25.000 eura. Iako cijena trešanja na selu nije ništa jeftinija, kupci ipak odlaze u mala mjesta po ovo slatko voće. Privlači ih kvaliteta, a ne cijena. "Nije skupo – to su domaći ljudi, domaće trešnje, i to je to", rekao je Ivo koji je došao u Zemunik po trešnje. Međutim, na tržnicama ljude brzo prođe volja za kupnjom. Kila trešanja dođe 8 eura ili nekadašnjih 60 kuna. Ova cijena neugodno zvuči kupcu, ali i trgovcu. Ipak, kupci se odlučuju kupiti ovaj slasni plod. "Skupe su, kako ne, osam eura, ali onda uzmeš manje", rekao je jedan kupac na tržnici.
Od uzgoja ove biljke Davor iz Zemunika u mjesec dana zaradi oko 25 tisuća eura

Iako su cijene visoke, kupci i dalje kupuju trešnje. Jedna kila dođe 60 kuna ili 8 eura.
Komentara 7
Za kilogram trešanja sa pesticidima kupi se 2kg svinjskih leđa bez kosti sa antibioticima.
Nije to nikakva zarada već prihod kad se sve oduzme zarada je 5%.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Znaći mi "obićni" radni ljudi kroz poreze financiramo razno razne OPG-ove . A onda nas ti isti OPG-ovi oderu do kože sa svojim cijenama. Znaći dva puta plaćamo za istu stvar , baš kao "budale".Ok neKa budu ekonomsko-tržišne cijene naa tržnicama ali neka se onda ukinu subvencije bilo koje vrste.Jel to nije pošteno i ravnopravno prema drugim građanima RH., koji rade i plaćaju uredno sve poreze republici Hrvatskoj.